Met welke basisproducten maak je eenvoudig een lekkere lunch?

  • Peulvruchten: Gedroogd of in blik, met peulvruchten geef je body aan een salade of soep. Je kunt er ook brood mee vervangen, ze zijn eiwitrijk, vezelrijk en leveren energie.
  • Miso en noedels: Een beetje kokend water, misopasta en wat Japanse noedels en je draait zo een noedelsoep in elkaar. Voeg nog wat lente-ui of groenten toe voor een gezonde lichte lunch.
  • Vis: Een gestoomde makreel of een blikje tonijn zijn lang houdbaar en kun je altijd in huis hebben. Lekker in een salade niçoise of vissalade en een gezonde eiwitbron.
  • Feta: Feta geeft net dat lekkere zoutje aan een salade met sla, groenten en kruiden.
  • Makkelijke granen: couscous, bulgur en quinoa zijn zo klaar en je maakt er met wat groenten, kaas of vis een goedgevulde maaltijdsalade mee.
  • Olijfolie: Een beetje olijfolie over een broodje met serranoham, over buffelmozzarella, in een salade of druppeltjes olijfolie in een soep. Met goede olijfolie pimp je elk lunchgerecht.
  • Brood: Zelfgebakken of gekocht, kwalitatief hoogstaand (zuurdesem)brood maakt je lunch zoveel lekkerder en gezonder.

zuurdesem

Meeneemlunch

  • Gesmeerde bammetjes saai en klef? Snijd dikke sneetjes brood en maak een bakje met serranoham, rucola, krullen parmezaan en zongedroogde tomaten. Dit drapeer je op plaats van bestemming op brood voor een kraakvers broodje.
  • Een glazen weckpot of Mason Jar vol met laagjes salade-ingrediënten, die zagen we de laatste jaren veel voorbij komen. De ingrediënten blijven in een pot lang vers en knapperig. De dressing neem je apart in een potje mee.
  • Homemade dukkah, de crunchy dip van noten en specerijen uit het Midden-Oosten, neem je mee in een potje. Je doopt je brood of rauwkost eerst in de olijfolie en dan in dukkah. Ook met hummus is het lekker dippen naast je toetsenbord. Hier vind je een lekker recept voor dukkah.

vershoudbakjes schoonmaken

Dress up

Geef je lunchsalade extra cachet met een lekkere dressing.

  • Klassiek: vinaigrette met gelijke delen olie en azijn of citroensap. Met een theelepel mosterd en zout en peper naar smaak.
  • Midden-Oosten: klop 2 el (witte) tahin, 1 el citroensap, 2 el olijfolie, 1 tl geroosterd komijnzaad en een beetje sumak romig. Lekker in groene salades, bij geroosterde aubergine en pompoen.
  • Oosters: 2 el limoensap, 2 el olie, 1 el gehakte verse koriander,½ el vissaus, ½ rode peper in ringen.

Zin gekregen om aan de slag te gaan? Hier vind je nog meer lekkere lunch recepten.