
Herfstgerechten
Lees verder na de advertentie
Zodra de eerste blaadjes van de bomen vallen, krijgen wij spontaan zin in knusse herfstgerechten. Denk aan dampende soepjes en warme stoofpotten met ingrediënten zoals pompoen en appels. Om er dit seizoen een feestje van te maken hebben wij de heerlijkste herfstgerechten voor je verzameld en op een rijtje gezet. Steek de kaarsjes maar alvast aan en ga gelijk aan de slag. Want met dit herfstige menu beleef je een heerlijk én smaakvol najaar.
Iedere week de lekkerste tips & ovengerechten ontvangen? Schrijf je in voor onze nieuwsbrief:
Voorgerecht
Hiernaar verlangen wij in de zomer: dampende soepjes met dikke tosti’s. Nu het buiten steeds kouder begint te worden, mag het gelukkig weer. Zodra we dit menu gingen samenstellen wisten we dan ook gelijk: pompoensoep moest het voorgerecht zijn. Maak deze pompoensoep met bijvoorbeeld een heerlijke hartige tosti met blauwe kaas. Of maak krokante croutons. Jij kiest!
> naar het recept: romige pompoensoep met blauwekaastosti
Hoofdgerecht
Niets is zo verwarmend als een goed stoofgerecht. Voor het beste resultaat laat je dit herfstgerecht uren op het vuur sudderen. Zo komen de smaken van wild zwijn, laurier en kruidnagel perfect tot hun recht. Daarbij staat zo’n pruttelende pan op het fornuis ook gewoon onwijs gezellig. Zelfs de kleur van dit hoofdgerecht is op en top herfst. Vind je ook niet? Herfstiger dan dit wordt het niet wat ons betreft.
Zeker tijdens #stovember komt dit gerecht goed van pas!
> naar het recept: stoofpot van wild zwijn en bier
Nagerecht
Een heerlijke nagerecht, zeker aan het eind van een uitgebreid diner. De zoete en frisse smaak van appels past perfect bij amandelspijs. Heb je dit weekend alle tijd? Maak dan eens zelf amandelspijs. Een leuk weekendproject en waarschijnlijk een stuk makkelijker dan je misschien wel denkt.
> naar het recept: appeltjes met spijs uit de oven
Lees ook: 5x herfstige zoetigheden om te bakken met appel
Onze tips

Chocoladeliefhebbers opgelet: deze recepten wil je niet missen

De ultieme chocolade-combinaties die je niet zag aankomen

Deze lekkere recepten maak je met de allerbeste tomaten van Mutti

Deze hoofdgerechten voor Pasen stelen de show

Zalm uit de oven: héél veel heerlijke recepten

Dit is hét ultieme paasmenu

Voorgerechten voor Pasen: 10x de lekkerste recepten

Pasta gorgonzola: 3x recepten met gnocchi
Marieke Slettenhaar
Redacteur
Eet het liefst hartig en zoet door elkaar. Heeft geen bezwaar tegen eten in bed zolang het poffertjes zijn. Gruwelt van gekookte eieren maar bestelt altijd een avocadotoast met gepocheerd eitje. Geen smaakcombinatie is haar te gek.