Abonneren
Foodies 02/2026
Een nummer vol bakgeluk
cover van foodies februari
Bord met het menu van de dag bij een bar in Valencia

Lunchen in Valencia: dit zijn de beste plekken volgens een local

Profielfoto van
BasBas Erkens

Dat je ontzettend goed kunt eten in deze Spaanse stad wist je vast allang. Er zijn ontelbaar veel goede tapasbarretjes en restaurants voor het diner, maar wist je dat je ook ontzettend goed kunt lunchen in Valencia? Van een betaalbaar menú del día tot aan een typisch almuerzo, dit zijn dé tips van local Suzie.

Lees verder na de advertentie

Lunchen in Valencia

Valencia is een geweldige stad, zeker als het op eten aankomt. En laten we eerlijk zijn, niets is leuker dan een stad al etend te ontdekken. Dat kan heel erg goed door te lunchen in Valencia, zeker als je zoekt naar restaurants met een almuerzo of een goed doordeweeks menú del día – een goedkoop lunchmenu dat uit drie gangen en een drankje bestaat.

Tijd om de beste lunchspots in Valencia op een rijtje te zetten, want hier hebben ze de lunch tot kunst verheven. Niemand kent de verborgen parels in een stad beter dan een echte local, in dit artikel deel ik dan ook de tips van Suzie Añón y García van Tours in Valencia. Zij kent Valencia als geen ander, en weet dan ook precies waar je moet zijn.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Foodies Travel en ontvang de beste hotspots en tips in je mail!

Ontvang de leukste tips, restaurants, verhalen en speciale aanbiedingen.

Suzie van Tours in Valencia

Suzie Añón y García van Tours in Valencia is een officiële Wereldstadgids en al meer dan tien jaar local in Valencia. Ze maakte van haar passie haar beroep door met veel plezier en enthousiasme Valencia aan de hele wereld te laten zien. Per gast of groep maakt ze een persoonlijk programma, zodat je nooit twee keer hetzelfde ziet.

Over eten raakt Suzie nooit uitgepraat, ze weet dan ook als geen ander waar je het beste kunt eten in de stad. Of het nu gaat om fine dining in Valencia, restaurants en hotspots of de beste markten – Suzie weet waar je moet zijn. Kortom, ga je binnenkort naar Valencia? Dan moet je bij Suzie zijn!

Lees verder na de advertentie

Almuerzo in Valencia

In Valencia is almuerzo heilig. Tussen 10.00 uur en 12.00 uur leggen locals het werk even neer voor een stevig broodje, een drankje en wat olijven en pinda’s, met als afsluiter een cremaet (koffie met sterke drank). Het is geen brunch en ook geen snelle koffie, maar een échte Valenciaanse traditie. Dit zijn de favorieten van Suzie voor een almuerzo:

Lees verder na de advertentie

El Trocito del Medio

Deze plek zit naast de Mercado Central in het centrum van Valencia, ideaal om neer te strijken na een ochtendje slenteren door de stad. Het terras zit elke dag vol, waarbij ’s ochtends het bier al rijkelijk vloeit. Volgens Suzie is dat hét teken dat je weet dat je goed zit…

Je vindt El Trocito del Medio aan de Calle de Blanes 1 in Valencia.

Lees verder na de advertentie

El Trovador

Hier zit je niet in een hippe setting en hebben ze geen Engelse menukaart, maar wél een pure Spaanse sfeer volgens Suzie. “De bar ligt vol met worstjes en tortilla’s waaruit je zelf je combinatie kiest”, vertelt ze. “Trek je niets aan van pindadoppen op de grond of hongerige bouwvakkers, hier eet je tussen de locals.”

 Je vindt El Trovador vlakbij de Mercado Colon, aan de Carrer del Comte de Salvatierra 34 in Valencia.

Lees verder na de advertentie

Bodega La Pascuala

Bij La Pascuala vind je misschien wel de grootste bocadillos (belegde broodjes) van Valencia, typisch voor een almuerzo. Suzie vertelt: “Eén ding is zeker: zelfs de grootste eter vertrekt hier niet met honger, de broodjes zijn royaal, smaakvol en zonder poespas.”

Je vindt Bodega La Pascuala aan de C. del Dr. Lluch 299 in Valencia.

Lees verder na de advertentie

La Lluna

Voor deze heerlijke plek om te lunchen in Valencia moet je eigenlijk iets de stad uit, La Lluna ligt namelijk in het groene buitengebied van Valencia. “Perfect als je een almuerzo wil combineren met een fietstocht door la huerta – de natuur rondom de stad”, aldus Suzie.

Overigens maken ze hier misschien wel de lekkerste cremaet – koffie met rum, suiker, kaneel en citroen. Traditioneel gezien is dit de afsluiter van een almuerzo.

Je vindt La Lluna aan de Camí del Mar 56 in Almácera, net buiten Valencia.

Lees verder na de advertentie

Casa Baldo 1915

Alleen al omdat deze plek om te lunchen in Valencia een prijs won is het de moeite waard om aan te schuiven bij Casa Baldo 1915. Suzie vertelt: “Een paar jaar geleden wonnen ze de Premio Especial Amstel Cacau d’Or, vrij vertaald de prijs van de gouden pinda. Dit is een soort van Michelinster, maar dan speciaal voor de beste almuerzos van de stad.”

De prijswinnende bocadillo? Dat is het broodje met kip, tortilla, sobrasada, brie, mayonaise en honing. En ja, dat gaat echt allemaal op één broodje.

Je vindt Casa Baldo 1915 aan de Calle de Ribera 5 in Valencia.

Menú del día in Valencia

Iets waar ze in Spanje erg goed in zijn is een menú del día. Dit is een relatief goedkoop lunchmenu dat meestal uit drie gangen en een drankje bestaat, vaak alleen doordeweeks beschikbaar. Ideaal als je uitgebreid wil lunchen in Valencia, maar voor niet teveel geld. Dit zijn de favorieten van Suzie, die je normaal gezien niet zo snel vindt als toerist.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Foodies Travel en ontvang de beste hotspots en tips in je mail!

Ontvang de leukste tips, restaurants, verhalen en speciale aanbiedingen.

La Cantina de Ruzafa

In de sfeervolle wijk Ruzafa kun je er goed lunchen, zo ook bij La Cantina de Ruzafa. Denk aan verse producten en een dagelijks wisselend menu. Regelmatig staan er gerechten op de kaart die locals vooral thuis eten, puur en authentiek.

Je komt terecht in een huiskamersfeer zonder poespas en met nauwelijks toeristen. Zorg overigens wel dat je op tijd bent, deze plek is erg populair bij buurtbewoners. Niet gek, want je scoort al een menú del día vanaf € 12,-.

Je vindt La Cantina de Ruzafa aan de Carrer del Literat Azorín 13-A in Valencia.

Matoque Restaurante

Volgens Suzie is dit een plek waar ze een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding hebben. Zo bestel je al een menu van drie gangen vanaf € 16,90 bij Matoque Restaurante. De gerechten zijn ontzettend lekker en verfijnd, zonder dat je de prijs betaalt zoals bij sterrenrestaurants. Een absolute verborgen parel in Valencia…

Je vindt Matoque Restaurante aan de Carrer de Cadis 72 in Valencia.

Nou Gourmet

In de prachtige wijk Cánovas zit Nou Gourmet verstopt, waar je al een menú del día voor € 20,- bestelt. Dagelijks delen ze op Instagram het menu, waar bijna altijd wel een heerlijk en lokaal rijstgerecht tussen staat. Suzie deelt nog een tip: “Als je niet voor het menu gaat, bestel dan zeker de tonijn met truffel – een aanrader!”

Je vindt Nou Gourmet aan de Carrer de Martí 3 in Valencia.

El Cremaet

De naam van deze plek om te lunchen in Valencia zegt eigenlijk al genoeg – hier bestel je misschien wel de lekkerste cremaet van de stad. Daarnaast is het ook een fijne plek met een goed terras. Zowel het menú del día als de almuerzo zijn hier erg goed volgens Suzie.

Je vindt El Cremaet aan de Pl. del Pintor Segrelles in Valencia.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Foodies Travel en ontvang de beste hotspots en tips in je mail!

Ontvang de leukste tips, restaurants, verhalen en speciale aanbiedingen.


 
 
 

Profielfoto van

Bas Erkens

Redacteur

Eet alles wat los en vast zit. Slaat nooit een maaltijd over. Vindt koude pasta en pizza hét beste ontbijt ter wereld. Kaas is volgens hem het mooiste product ooit. Dipt zijn chips in salsa, maar danst het ook.

Bas Erkens bij The Butcher of Paris

De beste tips en inspiratie in je mail:

De beste tips en inspiratie in je mail:

Ontvang de leukste tips, restaurants, verhalen en speciale aanbiedingen.