Abonneren
Foodies kerst
De unieke editie van 2025
Cover van
Cover voor Chocoladesoufflé met schuim van kokos

Chocoladesoufflé met schuim van kokos

  • Eenvoudig

  • 20 minuten bereidingstijd20 min. bereidingstijd

  • 20 minuten wachttijd20 min. wachttijd

Lees verder onder de advertentie

Aantal personen: 4

Ingrediënten

Tip*
Als je geen slagroomkidde hebt, klop het geheel dan met de handmixer tot een schuim.

Bereiding

  1. Verwarm de oven voor op 180°C. Smeer de souffléschaaltjes in met boter en bestuif ze met wat bloem. Smelt de chocolade en de boter au bain marie.

  2. Klop met de mixer de eieren, de eidooiers en de suiker tot een witte en dikke schuimmassa. Meng de gesmolten chocoladeboter erdoorheen. Zeef 40 g bloem boven het mengsel en klop het geheel flink door. Vul ieder schaaltje tot op een halve (liggende) vinger van de rand en bak ze ca. 20 minuten in de oven.

  3. Doe de slagroom, de malibu en de kokosmelk in een pan. Snijd het vanillestokje in de lengte in en schraap het merg eruit. Voeg het merg en het stokje toe aan de pan en laat het geheel koken. Laat afkoelen en doe het mengsel in de slagroomkidde.* Schud goed, zo ontstaat er een prachtig schuim.

  4. Laat de soufflés 2 minuten afkoelen en keer de schaaltjes voorzichtig om zodat de soufflés uit de kommetjes glijden. Draai ze voorzichtig om en dien ze nog heet op. Uit de schaaltjes eten kan natuurlijk ook. Serveer met het kokosschuim en een bolletje sorbetijs.

Wat vind jij van dit recept?

5 / 5.0 (1 stem)
Cover voor

Inspiratie in je mailbox

Wist je dat we wekelijks een nieuwsbrief versturen met de lekkerste recepten, handige kooktips en speciale aanbiedingen? Schrijf je nu in!