
Kip karahi met chilipepers en knoflook
Eenvoudig
40 minuten bereidingstijd40 min. bereidingstijd
Lees verder onder de advertentie
Bereiding
Verhit de olie in een karahipan of wok op hoog vuur. Voeg de chilipepers toe en bak een paar minuten, tot de schil donkere plekken krijgt en er blaasjes verschijnen. Voeg de knoflook toe en bak goudbruin. Schep de chilipepers en knoflook met een schuimspaan op een bord en zet apart.
Voeg de kip toe aan de hete olie en bak al roerend 8 minuten, tot de kip wit van kleur en net gaar is. Voeg de tomaten toe en duw ze in de olie. Plaats een deksel op de pan en laat 7 minuten op laag vuur pruttelen. Haal het deksel van de pan; je zult zien dat het vel van de tomaten begint los te laten. Verwijder de velletjes met je handen of een tang, wat veel makkelijker is. Als je een tang gebruikt, knijp dan even in de tomaten zodat ze sneller uit elkaar vallen. Als het vel er niet makkelijk af gaat, laat de tomaten dan nog even pruttelen. Duw de tomaten naar beneden met de achterkant van een lepel.
Voeg het komijnpoeder, korianderpoeder, Kashmirichilipoeder en de knoflook-gemberpasta toe. Roer het water erdoor en breng, regelmatig en flink roerend, op hoog vuur aan de kook. Als de saus tegen de wand van de karahipan begint te karamelliseren, schraap dit dan terug in de pan voor extra smaak.
Laat 5 tot 7 minuten met een deksel op de pan op laag vuur zachtjes koken en roer af en toe door. Haal het deksel van de pan en roer de yoghurt erdoor. Zet het vuur hoog en blijf flink roeren zodat de saus indikt. Voeg de gebakken chilipepers en knoflook toe en laat al roerend verder pruttelen tot je tevreden bent met de consistentie van de saus. Breng op smaak met zout, garneer eventueel met de koriander en de gember en serveer.
The Curry Guy Kip
€ 24,95