
Bruin, bruiner, bruinst! Dit zijn de 12 beste bruine cafés van Nederland, uit elke provincie eentje. Zin in een goed (speciaal)biertje? Dan ben je bij deze bruine kroegen aan het juiste adres!
Lees verder na de advertentie
De beste bruine cafés van Nederland
Iedere stad heeft wel een paar bruine kroegen. Maar welke bruine cafés zijn nou het leukst? Wij selecteerden - onder andere uit het boek Cafés - van iedere provincie de beste bruine cafés.
Ondanks dat het er ruikt naar bier vermengd met oud zweet, de grond plakt bij iedere stap die je zet, er stukjes pinda liggen tussen het hoogpolige tapijt en je nooit weet met welk humeur je de barman aantreft; toch is het bruine café één van leukste plekken om je vrijdag- of zaterdagavond door te brengen.
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Foodies Travel en ontvang de beste hotspots en tips in je mail!
De Pintelier in Groningen
Dit bruine Belgisch café bestaat al sinds 1997 en is een van de best bewaarde geheimen in Groningen. De Pintelier, verscholen in een van de oudste buurten van de stad, pakt uit met een aanbod van ruim 250 bieren door het jaar heen.
Zo zijn er altijd 25 bieren van de tap te bestellen en meer dan honderd op de fles. Verder vind je er ook goede whisky's en bijzondere jenevers. Het oude, knusse café ziet er nog steeds hetzelfde uit als tientallen jaren; bruine bar, lantaarns in de vensterbank en glaswerk aan de achterwand.
Je vindt De Pintelier aan de Kleine Kromme Elleboog 9 in Groningen.
Eetcafé De Trilker in Poppenwier
Midden in de Friese weilanden, daar waar een paar straten elkaar kruisen, ligt Poppenwier. Dit pittoreske dorpje is de thuishaven van het lokale Friese Eetcafé De Trilker. Bij binnenkomst word je omarmd door de Friese geschiedenis met hangende en staande pronkstukken van de afgelopen tientallen jaren.
De Trilker is een eet-, bier- en muziekcafé. Vele artiesten hebben Poppenwier al volledig op zijn kop gezet. "Dit is een plek waar alles mogelijk is", luidt de slogan van het bruine café.
Je vindt Eetcafé De Trilker aan de Marsherne 2 in Poppenwier.
Eetcafé De Majesteit in Kampen
Bij een biercafé denk je meteen aan een bruine kroeg, maar Eetcafé De Majesteit is een prachtig gebouw met een modern en sfeervol interieur.
Naast een menukaart vol met heerlijke gerechten, vind je ook diverse goede wijnen én bieren (meer dan veertig soorten) op de kaart. Hier kun je dus met een gerust hart naartoe, niet alleen voor een borrel, maar ook voor de lunch of het diner.
Je vindt Eetcafé De Majesteit aan de Hofstraat 124-126 in Kampen.
Bierencafé De Heks in Deventer
Midden in het oude centrum van Deventer, achter de Waag, ligt dit op-en-top biercafé met enerzijds een laagdrempelig studentenkarakter en anderzijds een alternatief en spiritueel publiek. Het is één van de oudste horecalocaties van Deventer en de plek waar een heks ooit tegen de muur is gevlogen.
Dat verklaart niet enkel de naam van het bierencafé, maar ook het beeld dat groot boven de ingang hangt. Geniet bij Bierencafé De Heks van ruim honderd soorten bier en live-muziek op het terras.
Je vindt Bierencafé De Heks aan de Brink 63 in Deventer.
Café Jos in Nijmegen
Midden in een woonwijk in Nijmegen-Oost ligt deze populaire hotspot. Het pand is opgetrokken in de jaren 1930 en altijd een horecazaak geweest. Het studentencafé van indertijd is vanaf de jaren '90 verder ontwikkeld tot Nederlands eerste Meesterschenkerij.
Martien heeft het hoogste vakdiploma behaald dat in de drankverstrekkende sector te behalen valt. Bij Café Jos kun je kiezen uit een groot bierassortiment, geserveerd met kwaliteit en warme gastvrijheid.
Je vindt Café Jos aan de Daalseweg 309 in Nijmegen.
Bar Bodega La Cave in Lelystad
Aan het einde van de winkelstraten van Lelystad ligt aan een pleintje Bar Bodega La Cave. Dit is het echte caféleven van vroeger. Een plaats om gezellig te zitten en iets te drinken. Op zondag staat de tv aan met sport en is het tijd voor voetbal of Formule 1.
Je vindt Bar Bodega La Cave aan de Neringpassage 19 in Lelystad.
Café DeRat in Utrecht
Dit kleine, knusse café in Utrecht heeft een huiselijke inrichting. Er staat een piano waarop gespeeld kan worden, en het café is gevuld met kleine, oude snuisterijen. Vanuit heel Nederland en zelfs vanuit de hele wereld bezoeken bierliefhebbers het authentieke café.
Café DeRat staat zelfs als beste café van Utrecht bekend. De naam heeft een lugubere achtergrond, in 1978 is namelijk bij het uitdiepen van de kelder een gemummificeerde rat gevonden.
Je vindt Café DeRat aan de Lange Smeestraat 37 in Utrecht.
Café Checkpoint Charlie in Amsterdam
Het moderne Berlijn staat voor een contrastrijke mengeling van oud en nieuw. Checkpoint Charlie was een controlepost bij een doorgang in de Berlijnse muur tussen de Amerikaanse sector en de Russische sector.
Daarnaar verwijst de naam van Café Checkpoint Charlie, gelegen aan de brug tussen Westerpark en de Jordaan in Amsterdam, naar de plek waar West en Centrum samenkomen. Behalve de vele klassiekers tref je er tal van nieuwe bieren, veelal gebrouwen bij lokale brouwerijen.
Je vindt Checkpoint Charlie aan de Nassaukade 48 in Amsterdam.
Huppel The Pub in Den Haag
Huppel The Pub is een knus en gezellig, bruin biercafé midden in het oude centrum van Den Haag. Naast een groot assortiment van verschillende bieren, verrassen ze hun gasten met hapjes uit de streek. Vooral populair bij de jonge generatie bierdrinkers!
Je vindt Huppel The Pub aan de Oude Molstraat 21 in Den Haag.
De Vliegende Hollander in Middelburg
De Vliegende Hollander is met meer dan veertig bieren op de kaart absoluut een biercafé. Maar daarnaast kun je er ook heel erg goed eten, dus neem zeker de moeite om de uitgebreide menukaart eens te bekijken.
Overigens staat de koeling altijd vol met een aantal bijzondere bieren - ideaal als je op zoek bent naar iets aparts of een biertje dat je nog niet kent.
Je vindt De Vliegende Hollander aan het Plein 1940 5 in Middelburg.
Café de Paternoster in Den Bosch
Midden op de Markt van Den Bosch vind je Café de Paternoster. Een café met veel historie en een bijzonder karakter. Dit café heeft een uitgebreide bierhistorie en is van oudsher een familiebedrijf.
In 1573 opende het café al voor het eerst zijn deuren. En in 1915 waren zij het allereerste café, buiten Limburg gevestigd, waar Brandbier uit de tapkranen kwam.
Je vindt Café de Paternoster aan de Markt 18 in Den Bosch.
Weerter Stadsbrouwerij in Weert
Toen het karakteristieke pand, een vroegere ijzergieterij, aan de Parallelweg vrijkwam twijfelde eigenaar Erwin Strijbosch geen moment: hij zou er een professionele brouwerij starten. De oude fabriekshal heeft door de karakteristieke stenen muren en de hoge plafonds een authentieke en ambachtelijke uitstraling.
Bij de Weerter Stadsbrouwerij ontwikkelen brouwers hun eigen recepten en brouwen ze hun bieren zelf in de moderne brouwinstallatie. Het café ligt (handig) dichtbij het station. Pro tip: ook het eten is érg lekker...
Je vindt de Weerter Stadsbrouwerij aan de Parallelweg 143 in Weert.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Foodies Travel en ontvang de beste hotspots en tips in je mail!
Onze tips

Bierwandeling: deze hotspots wil je niet missen!

15x de beste cocktailbars in Amsterdam

Gin maken: distilleren kun je leren

Deze culinaire steden in Europa wil je niet missen

Restaurants in Utrecht: dit zijn de beste hotspots & tips

6x Spaanse drankjes die je wil proberen!

10x de goedkoopste landen in Europa om uit eten te gaan

De Opvolging: televisieserie over restaurant De Librije

20 jaar Google Maps: dit zijn de best beoordeelde hotspots
Yvonne Doorten
Hoofdredacteur
Wil graag vegetarisch eten, maar vindt bacon te onmisbaar in haar leven. Snijdt groentes stiekem het liefst met een aardappelschilmesje (lekker bot, lekker veilig). Eet elke dag mayonaise (alleen Zaanse!) en elke dag chips en combineert die twee ook graag. Sport overigens ook dapper.