Bereiding
Deze tongstrelende traktaties zijn superromig. Laat de ganache smelten in je mond. Geniet met ogen dicht en waan je onder de Italiaanse zon.
- Maal 300 g Oreo-koekjes fijn in de keukenmachine. Smelt 150 g boter. Meng de koekkruimels met de boter en een snufje zout tot een smeuïg geheel. Vet de tartelettevormpjes in met boter. Verdeel het Oreo-mengsel over de tartelettevormpjes en druk op de bodem en aan de randen goed aan. Zet ca. 30 minuten in de koelkast om op te stijven.
- Verwarm de slagroom met 2 el boter in een pan tot hij net kookt. Neem van het vuur en smelt er de chocolade in. Roer tot een glanzende ganache. Verdeel de ganache over de taartvormpjes.
- Laat de taartjes minimaal 5 uur opstijven in de koelkast. Verkruimel 5 Oreo-koekjes. Stort de taartjes voorzichtig uit de vormpjes en bestrooi ze met de verkruimelde Oreo-koekjes.
Tip! Maal 100 g gevriesdroogde frambozen in een vijzel tot poeder en bestrooi de taartjes met het frambozenpoeder.
Foto’s: Stephan van Raay
Foodstyling & receptuur: Willem van Santen
Styling: Femke van Waveren
Servies etc.: eigen collectie