Foodies All day brunch
All day brunch
Cover all day brunch
kip en aardappels op een schaal met sperziebonen

Kip met perziksaus

  • Eenvoudig

  • 15 minuten bereidingstijd15 min. bereidingstijd

  • 20 minuten wachttijd20 min. wachttijd

Jelle: "De combinatie van kip en perzik is de smaak van mijn jeugd. Dat en Tutti Frutti, Chocotoffs, zure matten en goedkope M&M’s. Maar daar valt niet veel mee te doen. Deze glanzende, zoete en toch hartige saus ga je nog vaak maken en past ook zeer goed bij worst!"

Lees verder onder de advertentie

Aantal personen
4

Ingrediënten

Jelle: "De combinatie van kip en perzik is de smaak van mijn jeugd. Dat en Tutti Frutti, Chocotoffs, zure matten en goedkope M&M’s. Maar daar valt niet veel mee te doen. Deze glanzende, zoete en toch hartige saus ga je nog vaak maken en past ook zeer goed bij worst!"
Tip
Als je wat ras el hanout of Marokkaanse specerijen toevoegt, heb je plots een heel andere en ook superlekkere saus. Serveer met couscous!

Bereiding

  1. Kruid de kippendijen met kipkruiden, tijm, peper en zout.

  2. Smelt de boter in een grote pan op middelhoog vuur en bak de kippendijen aan beide kanten goudbruin. Haal ze uit de pan en zet apart.

  3. Voeg de sjalotten toe aan de pan en bak ze glazig. Strooi de bloem erover en roer goed door.

  4. Voeg het water, het bouillonblokje en de perzikconfituur toe. Roer tot een gladde saus.

  5. Leg de kippendijen in de pan, dek af en laat 20 minuten zachtjes sudderen.

  6. Verwarm een andere pan met een beetje boter of olie en bak de voorgekookte aardappelen goudbruin.

  7. Blancheer ondertussen de boontjes kort in kokend water tot ze beetgaar zijn. Kruid met peper en zout.

  8. Serveer de kippendijen met de perziksaus op een grote schaal, omringd door de gebakken aardappelen. Voeg de sperziebonen toe. Werk af met de fijngesnipperde bieslook.

Uit boek: Snelle Jelle van Jelle Beeckman

Wat vind jij van dit recept?

5 / 5.0 (1 stem)
Uit het boek

Snelle Jelle

€ 29,99
kookboek Snelle Jelle