Foodies 07/2025
Top 50 van de zomer
cover van foodies zomernummer
ossenhaascarpaccio

Ossenhaascarpaccio met citroenmayonaise en geitenkaas

In samenwerking met Lindenhoff & Bowls and Dishes
  • Gemiddeld

  • 15 minuten bereidingstijd15 min. bereidingstijd

  • ca. 1 uur wachttijdca. 1 u. wachttijd

Lees verder onder de advertentie

Aantal personen: 6

Ingrediënten

Bereiding

  1. Wikkel de ossenhaas heel strak in vershoudfolie tot een rol en leg ca. 30 minuten in de vriezer. Hierdoor kun je het vlees straks makkelijker snijden.

  2. Snijd het vlees met een vlijmscherp vleesmes in flinterdunne plakjes, maar wel iets dikker dan je gewend bent bij kant-en-klare carpaccio uit de winkel. Leg de plakjes vlees tussen 2 stukken vershoudfolie en sla met een pan of vleeshamer tot de gewenste dikte. Leg de plakjes op een bord met steeds een stukje vershoudfolie ertussen en zet ca. 30 minuten in de koelkast om te ontdooien.

  3. Verdeel de carpaccio over een grote schaal, besprenkel met de mayonaise en verdeel er de noten, de sla en de geitenkaas over. Bestrooi tot slot met zout en peper en besprenkel met wat olijfolie.

Per portie: 277 kcal | 1 g koolhydraten | 15 g eiwit | 23 g vet

Receptuur en foodstyling: Jacqueline Sluijter Fotografie: Sander Damen

Wat vind jij van dit recept?

4.3 / 5.0 (4 stemmen)
Cover voor

Inspiratie in je mailbox

Wist je dat we wekelijks een nieuwsbrief versturen met de lekkerste recepten, handige kooktips en speciale aanbiedingen? Schrijf je nu in!