Abonneren
Foodies 05/2026
Foodies Italië
Cover van
Twee borden waterkers-parelgortrisotto met beurre-noisettehazelnoten, mascarpone en basilicum

Waterkers-parelgortrisotto met beurre-noisettehazelnoten

  • Eenvoudig

  • ca. 1 uur bereidingstijdca. 1 u. bereidingstijd

Een romig en smaakvol gerecht van parelgort met frisse waterkers en hazelnoten in beurre noisette. Perfect als hoofdgerecht voor een diner met gasten of als fris comfortfood voor jezelf.

Lees verder onder de advertentie

Aantal personen
2

Ingrediënten

Lees verder na de advertentie

Een romig en smaakvol gerecht van parelgort met frisse waterkers en hazelnoten in beurre noisette. Perfect als hoofdgerecht voor een diner met gasten of als fris comfortfood voor jezelf.
Wist je dat?
Parelgort is een graanproduct dat ontstaat door gerstkorrels van hun vliesje te ontdoen. De ronde, zachte korrels kun je koken en op dezelfde manier gebruiken als bijvoorbeeld rijst.

Bereiding

  1. Verhit de olie in een grote koekenpan op middelhoog vuur en bak de ui 8-10 minuten, tot hij zacht is. Roer de knoflook erdoorheen en bak nog 1-2 minuten, tot de knoflook ook zacht is, maar nog niet verkleurd.

  2. Voeg de parelgort en de bouillon toe. Zet het vuur laag en laat 40-45 minuten zachtjes koken, tot de parelgort gaar is en alle bouillon heeft opgenomen. Roer regelmatig door en voeg zo nodig extra water toe.

  3. Doe het grootste deel van de waterkers in een keukenmachine, samen met de mascarpone, het citroensap, de mosterd, de parmezaan en een scheutje water. Pureer tot een gladde pesto.

  4. Lees verder na de advertentie

  5. Smelt de boter in een koekenpan op middellaag vuur en rooster de hazelnoten 5-10 minuten erin, tot ze goudkleurig zijn en de boter lichtbruin is.

  6. Voeg de waterkerspesto toe aan de risotto en breng goed op smaak met zout, peper en zo nodig citroensap. Laat nog een paar minuten koken tot de risotto wat losser is – het moet lijken op rijstepap; voeg zo nodig nog een scheutje water toe.

  7. Helemaal afgekoeld blijft de risotto in de diepvries tot 2 maanden goed. Laat een nacht ontdooien in de koelkast en verhit goed in een pan met een scheutje water.

  8. Lees verder na de advertentie

  9. Lepel de risotto in ondiepe kommen. Top af met de geroosterde hazelnoten, de boter, de geitenkaas in stukjes, de citroenschil en de rest van de waterkersblaadjes.

Per portie: 1136 kcal | 93 g koolhydraten | 27 g eiwit | 72 g vet

Iedere zondag de lekkerste recepten ontvangen?

Schrijf je in voor onze gratis nieuwsbrief:
Ontvang elke week de lekkerste recepten, handige kooktips en speciale aanbiedingen.

Iedere zondag de lekkerste recepten ontvangen?

Schrijf je in voor onze gratis nieuwsbrief:
Ontvang elke week de lekkerste recepten, handige kooktips en speciale aanbiedingen.

Wat vind jij van dit recept?

0 / 5.0 (0 stemmen)
Cover voor

Inspiratie in je mailbox

Wist je dat we wekelijks een nieuwsbrief versturen met de lekkerste recepten, handige kooktips en speciale aanbiedingen? Schrijf je nu in!