Abonneren
Foodies kerst
De unieke editie van 2025
Cover van
Zoete aardappelfriet

Zoete-aardappelfriet uit de oven (met halloumi en munt)

  • Eenvoudig

  • 10 minuten bereidingstijd10 min. bereidingstijd

  • 30 minuten wachttijd30 min. wachttijd

Zoete-aardappelfriet zijn al lekker van zichzelf, maar door de halloumi en munt wordt het nét even wat spannender.

Lees verder onder de advertentie

Aantal personen
4

Voor de friet

Voor de halloumi

Benodigdheden

  • bakpapier
  • rasp
Zoete-aardappelfriet zijn al lekker van zichzelf, maar door de halloumi en munt wordt het nét even wat spannender.
Tip
Wil je extra knapperige frietjes? Voeg het zout pas toe ná het frituren. Zout onttrekt namelijk vocht, en daardoor worden de frietjes sneller slap.

Bereiding

  1. Verwarm de oven voor tot 180 °C. Doe de zoete-aardappelplakjes in een grote kom, schenk de olijfolie erbij en strooi de cayennepeper en het zeezout erover.

  2. Hussel de frites tot ze egaal bedekt zijn met olie en cayennepeper. Schuif alles op een bakplaat die bekleed is met bakpapier. Rooster de chips 20 tot 30 minuten in de oven, keer ze halverwege.

  3. Rasp de halloumi fijn boven een kleine kom of een bord. Voeg de munt toe en hussel tot de munt gelijkmatig is verdeeld. Zet aan de kant tot de frites klaar zijn.

  4. Haal de frites uit de oven zodra de randen goudbruin zijn en de frites mooi knapperig. Schep de frites op een serveerschaal. Schep de geraspte halloumi met munt in hoopjes op de frites en geniet er meteen van.

Wat vind jij van dit recept?

5 / 5.0 (8 stemmen)
Uit het boek

Vers uit de oven

€ 20,95
Cover voor Vers uit de oven

Cover voor

Inspiratie in je mailbox

Wist je dat we wekelijks een nieuwsbrief versturen met de lekkerste recepten, handige kooktips en speciale aanbiedingen? Schrijf je nu in!