Foodies 07/2025
Top 50 van de zomer
cover van foodies zomernummer
Gnocchi met knoflookboter en paarse broccoli

Gnocchi met knoflookboter en paarse broccoli

  • Eenvoudig

  • 30 minuten bereidingstijd30 min. bereidingstijd

Wij zijn gek op de Italiaanse deegkussentjes gnocchi. Met ons basisrecept maak jij ze gemakkelijk zelf. Vervolgens kun je naar hartenlust met deze pastasoort variëren. Wat dacht je van dit vegetarische recept met knoflookboter en paarse broccoli?

Lees verder onder de advertentie

Aantal personen: 3

Ingrediënten

Wij zijn gek op de Italiaanse deegkussentjes gnocchi. Met ons basisrecept maak jij ze gemakkelijk zelf. Vervolgens kun je naar hartenlust met deze pastasoort variëren. Wat dacht je van dit vegetarische recept met knoflookboter en paarse broccoli?

Bereiding

  1. Verhit 1 el olijfolie op middelhoog vuur en bak er de broccoli of bimi in 5-10 minuten gaar en knapperig in.

  2. Verhit intussen voor de saus 1 el olijfolie in een andere koekenpan op middelhoog vuur en fruit er de ui glazig in. Voeg de knoflook en de rode peper toe en fruit ca. 5 minuten mee. Voeg de boter, het citroensap, 30 g parmezaan, de mosterd en royaal zout en peper toe en verhit alles verder tot de kaas gesmolten is en er een saus is ontstaan.

  3. Kook de gnocchi volgens de aanwijzingen op de verpakking in water met wat zout. Bewaar een kopje kookvocht en giet de gnocchi af. Roer de gnocchi door de saus. Voeg een scheut kookwater toe om het geheel smeuïg te maken.

  4. Verdeel de gnocchi over kommen en leg er de broccoli of bimi bovenop. Bestrooi met wat extra parmezaan.

Per portie: 560 kcal | 53 g koolhydraten | 11 g eiwit | 32 g vet

© Olive Magazine / Immediate Media Receptuur: Adam Bush & Amanda James Foto’s: Vinny Whiteman Styling: Morag Farquhar Foodstyling: Ella Tarn

Wat vind jij van dit recept?

4.8 / 5.0 (4 stemmen)
Cover voor

Inspiratie in je mailbox

Wist je dat we wekelijks een nieuwsbrief versturen met de lekkerste recepten, handige kooktips en speciale aanbiedingen? Schrijf je nu in!