
Ratatouille-galette met tijmdeeg
Eenvoudig
ca. 1 uur en 30 minuten bereidingstijdca. 1 u. en 30 min. bereidingstijd
ca. 8 uur wachttijdca. 8 u. wachttijd
Ratatouille, maar dan net even anders dan je gewend bent: in de vorm van een galette. Zo maak je niet alleen iets bijzonders, maar ook een heerlijk gerecht dat mooi oogt op tafel.
Lees verder onder de advertentie
Bereiding
Verpak voor het deeg, de dag van tevoren, de boter in vershoudfolie en leg het in de vriezer. Zo is het straks makkelijker om te raspen.
Meng de bloem in een grote kom samen met de helft van de polenta, de cheddar, de tijm (bewaar een paar blaadjes om te garneren) en een flinke snuf zout. Rasp met een grove rasp de boter boven de kom.
Meng grof met een mes door het mengsel – je wilt niet met je handen kneden omdat je de boter niet teveel wilt smelten. Voeg, als alle boter is gemengd met de bloem, 125 ml ijskoud water toe. Meng kort door tot een samenhangend deeg.
Verpak het deeg in vershoudfolie en leg ca. 30 minuten in de koelkast. Snijd de tomaten in dikke plakken van ca. 1⁄2 cm dik. Houd de helft van de tomaten apart voor later en snijd de andere helft daarna in blokjes.
Verhit de grillstand van de oven. Prik de aubergine rondom een paar keer in met een vork en gril hem 8-10 minuten in de oven tot de aubergine geblakerd en zacht is. Laat afkoelen.
Verhit de helft van de olie in een koekenpan op laag vuur. Bak er de uien ca. 10 minuten in tot ze beginnen te karamelliseren.
Schraap ondertussen het vruchtvlees uit de aubergine – het is niet erg als er wat vel aan blijft zitten, dit heeft een lekker rokerige smaak. Hak het vruchtvlees grof.
Voeg de knoflook en de aubergine toe aan de pan en bak ca. 5 minuten. Voeg de in blokjes gesneden tomaten toe en kook 5-10 minuten verder. Breng op smaak met zout en peper.
Snijd de courgette in plakken van ca. 1⁄2 cm dik. Meng in een kom met een flinke snuf zout, zo onttrek je wat vocht uit de aubergine.
Haal het deeg uit de koelkast. Verwarm de oven voor (elektrisch: 200°C / hetelucht: 180°C). Leg een vel bakpapier op je aanrecht en bestuif met een beetje bloem.
Rol het deeg op het bakpapier uit tot ca. 35 cm Ø. Leg het deeg met het bakpapier op de bakplaat.
Giet eventueel vrijgekomen vocht van de courgettes weg. Dep de courgette droog.
Bestrooi het deeg met de overige polenta. Verdeel het aubergine-tomaatmengsel eroverheen. Laat hierbij ca. 3 cm van de randen vrij.
Verdeel de in plakjes gesneden tomaat en de courgette om en om in een spiraal over het deeg. Bestrijk de groenten met wat olie en bestrooi met parmezaan, zout en peper.
Vouw de randen van het deeg naar binnen tot het deeg net over de groenten valt. Bestrijk de randen van het deeg met het eigeel.
Bak de taart ca. 45 minuten in de voorverwarmde oven tot het deeg gerezen en goudbruin is. Laat afkoelen en serveer.
Lees verder na de advertentie
Lees verder na de advertentie
Lees verder na de advertentie
Lees verder na de advertentie
Lees verder na de advertentie









