
Op 26 oktober zijn er meer dan 1000 verschillende spirits te proeven in de Kromhouthal in Amsterdam-Noord. The Art of Drinks is namelijk terug voor een vierde editie. Op deze nieuwe locatie verdubbelt het festival het aantal areas, waarin iedereen bijzondere spirits kan ontdekken in talks, tastings of door gewoon gezellig te proosten met vrienden.
Lees verder na de advertentie
The Art of Drinks
Hobby-vinoloog, cocktailliefhebber of echte whiskyfanaat? Op zaterdag 26 oktober kan iedereen op het festival The Art of Drinks nieuwe dingen ontdekken en proberen. Het jaarlijkse drankenfestival brengt ook deze keer de meest uiteenlopende spirits samen.
Voor hun vierde editie verzamelde The Art of Drinks wijnen uit 12 landen, 40 whiskymerken met zo’n 300 verschillende whisky’s, 10 craftbierbrouwerijen, 15 rummakers en nog zo’n 20 stands waar andere verrassende (non-alcoholische) spirits te proeven zijn.
Waar The Art of Drinks vorig jaar uit vier verschillende area’s bestond, daar zijn er dit jaar acht area’s te vinden op het festival.
Tip

Van matcha proeven in de theeregio Suruga tot aan yuzu plukken in de bergen van Kochi én natuurlijk de beste izakaya’s in Tokio, Osaka en Kyoto – deze reis is perfect voor echte foodies.
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Foodies Travel en ontvang de beste hotspots en tips in je mail!
Genoeg te ontdekken
Met een ticket kunnen bezoekers ruim 500 dranken proeven, die bij de prijs inbegrepen zijn. Van bijzondere donkere spirits tot innovatieve non-alcoholische opties. Daarnaast hebben echte liefhebbers de kans om voor een klein bedrag exclusievere spirits te proberen.
Bij LittleMill gaat onder andere een 32 jaar oude whisky van maar liefst € 2.500,- open tijdens het festival. Liever gezellig proosten met vrienden? Naast de proefglazen zijn ook veel dranken en spirits in vol formaat bij de bar te bestellen. En De Kopstootbar zorgt dat de sfeer er lekker in komt met onder andere een DiscoBingo.

Lees verder na de advertentie
Leren bij The Art of Drinks
Naast dat er veel te proeven valt, is er ook genoeg te leren bij The Art of Drinks. In verschillende tastings en talks duik je dieper in de verhalen achter dranken. Zo paraderen wijnliefhebbers met de Bellissima Bellussi Prosecco Parade langs een tasting van bijzondere bubbels.
Bij Turntable whisky laat oprichter Alasdair Stevenson liefhebbers proeven van de kunst van whisky-blenden. En Hayman’s of London neemt bezoekers mee door de 400 jaar geschiedenis van gin.
Ook het glas heffen op 26 oktober 2024? Reserveer nu voor €35,- een ticket via TheArtOfDrinks.nl.
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Foodies Travel en ontvang de beste hotspots en tips in je mail!
Foto’s: Mingchao.nl
Onze tips

9x verrassende foodsteden waar je zó naartoe reist met de trein

Daalder in Amsterdam: fine dining met persoonlijkheid en durf

Restaurants in Breda: dit zijn de beste hotspots & tips

Restaurants in Nijmegen: dit zijn de beste hotspots & tips

Ciel Bleu Amsterdam: dineren op de bovenste verdieping van Hotel Okura

Restaurants in Oostende: dit zijn de beste hotspots & tips

Restaurants in Napels: dit zijn dé tips van locals

Dit zijn de beste Franse restaurants van Nederland

Restaurants in Arnhem: dit zijn de beste hotspots & tips

20x de beste ijssalons van Nederland

Moederdag uitjes: dit zijn onze favoriete restaurants & hotspots

Château Neercanne: luxe dineren én slapen in het Jekerdal bij Maastricht

Hier eet je de allerbeste sushi in Amsterdam

Restaurants in Brussel: dit zijn de beste hotspots & tips

Restaurants in Lille: dit zijn de beste hotspots & tips

Restaurants in Antwerpen: 21x ontbijten, lunchen en dineren

Bas Erkens
Redacteur
Eet alles wat los en vast zit. Slaat nooit een maaltijd over. Vindt koude pasta en pizza hét beste ontbijt ter wereld. Kaas is volgens hem het mooiste product ooit. Dipt zijn chips in salsa, maar danst het ook.



