
Cherry-bakewellcroissants uit de oven
Eenvoudig
50 minuten bereidingstijd50 min. bereidingstijd
Dit recept is gebaseerd op de traditionele Britse bakewell tart, maar dan met, jawel: croissants! Een superlekkere twist met kersen en amandel. Probeer zelf maar!
Lees verder onder de advertentie
Bereiding
Doe voor de kersenvulling de suiker en 3 el water in een pan. Verhit tot de suiker is gesmolten, breng aan de kook en laat ca. 5 minuten zachtjes koken.
Roer de kersen erdoorheen en laat nog ca. 5 minuten koken. Roer de jam en het amandelextract erdoorheen.
Klop voor de amandelvulling de boter, de suiker, het amandelmeel en het amandelextract met een handmixer door elkaar.
Verwarm de oven voor (elektrisch: 180°C / hetelucht: 160°C). Verhit de slagroom en de melk in een pan tot net onder het kookpunt. Klop de eieren, de suiker en het vanille-extract kort door elkaar in een hittebestendige kom.
Schenk een beetje van het hete roommengsel bij het eimengsel en klop goed door elkaar. Schenk de rest van het roommengsel erbij en klop weer door elkaar tot een dunne custard.
Bestrijk de onderste helften van de croissants met de amandelvulling, lepel 4-5 kersen eroverheen en leg de bovenste croissanthelften erop. Verdeel de croissants over een diepe ovenschaal waar ze redelijk strak in passen.
Schenk de custard erover en laat ca. 10 minuten weken. Bestrooi met het amandelschaafsel en bak ca. 30 minuten in de oven, tot de custard is gestold en de bovenkant krokant is.
Lepel de rest van de kersen erover, bestuif met poedersuiker en serveer warm met vanille-ijs.
Lees verder na de advertentie
Lees verder na de advertentie











