
Jan-Jaap Altenburg, oftewel Sommeljj, weet álles te vertellen over wijn en ook precies wat de wijntrends voor deze zomer gaan zijn. Je leest er hier alles over!
Lees verder na de advertentie
“Nu de zomer voor de deur staat is daarmee het festivalseizoen geopend. En dat festivallandschap is tegenwoordig heel divers. Denk eens aan de verschillende food- en wijnfestivals die er zijn. Deze maand bespreek ik dan ook de trends voor deze zomer. Wat staat er te gebeuren in de wereld van wijn en belangrijker: wat gaan we drinken?”

Witte port & tonic
Vergeet gin & tonic, witte port & tonic is het verfrissende alternatief. Nu denk je misschien ‘Port? Zomer? Is dit niet iets voor bij kaas?’ Nee! Elke keer als ik een bezoek breng aan Porto, kan ik niet wachten om die eerste port & tonic in de zon op het terras te drinken. Port is een versterkte wijn, vaak zo rond de 20%, en zoet. Dit wordt niet veel gedronken, waardoor de grote porthuizen dachten: dit moet anders. Witte port is fris, licht zoet en laat ze ideaal mixen met het licht bittere karakter van tonic. Een perfecte zomerse combinatie en ook nog eens de helft lichter in alcohol dan een gin & tonic. Serveer met ijs, munt en limoen en combineer het met bijvoorbeeld de meloensalade met burrata in de nieuwste Foodies.
Tip!

Shop een losse editie van Foodies Magazine al vanaf 6,50
Lees verder na de advertentie
Mag het a.u.b. wat anders zijn?
Een van mijn grootste frustraties van wijn in Nederland is het aanbod. Nog te vaak zie ik dezelfde wijnen op de kaart. Wit is veelal verdejo, pinot grigio, chardonnay, sauvignon blanc en prosecco. En rood is vrijwel altijd primitivo, merlot, cabernet sauvignon, malbec en tempranillo. Begrijp met niet verkeerd, hier zitten geweldige wijnen tussen, maar het mag wat spannender. Vind je bijvoorbeeld verdejo lekker, waarom probeer je dan niet eens die andere Spaanse trots: albarino. Recentelijk ontdekte ik op de grootste Italiaanse wijnbeurs Vin Italy een geweldige witte druif uit Puglia, de verdeca. Met zijn frisse florale, toch verleidelijke karakter een perfecte tegenhanger voor de zondoorstoofde rode wijnen uit de regio. Ook een land als Portugal met meer dan 400 inheemse druivenrassen is de moeite waard om eens te proberen. Die exotische druiven zijn vaak niet alleen verrassend qua smaak, maar ook qua prijs.
Lees verder na de advertentie
Benieuwd naar alle wijntrends van deze zomer?
Dat wil je natuurlijk niet missen! Je leest alle tips van Jan-Jaap in de nieuwste Foodies:
Nu verkrijgbaar:
Zomer vol lekkers€ 6.99- Ontdek het nieuwe BBQ-boek van Jamie Oliver
- Geniet van hapjes en drankjes voor onderweg
- Maak deze zomer thuis heel veel festivalfood

Onze tips

Dé tip om je glas wijn te koelen

Wijn die smaakt naar versgebakken brood? Zo kan dat

Bodempje wijn over? Dit doe je ermee!

Dit wist je nog niet over de kleur van wijn

Meedoen aan de leukste kookwedstrijd van Nederland? Schrijf je nu in!

Thuisbakkers opgelet: Foodies & Hidde de Brabander bakken vanaf nu samen!

Dit zijn de meest gezochte recepten van mei

Product van de maand: Tefal EverSharp messenset

Julie van den Berg
Altijd in voor een feestje – vooral als er eten én wijn is. Maakt van elk ontbijt een toetje en kan de avond ervoor al niet wachten om het op te eten. Houdt van het organiseren van etentjes voor familie en vrienden. Haat koriander.



