
NENI opent in hartje Amsterdam: dit wil je er proeven
Van geroosterde bloemkool en popcornfalafel tot wagyu-kebab en gegrilde dorade, de nieuwe locatie van NENI, midden in het centrum van Amsterdam, laat ons weer genieten van heerlijke shared dining-gerechten voor een avond vol gezelligheid. Wij gingen langs om de sfeer te proeven.
Lees verder na de advertentie
NENI in het centrum van Amsterdam
Menig Amsterdammer kent restaurant NENI aan het Stadionplein, maar inmiddels heeft het restaurant met een Oost-Mediterrane keuken een tweede locatie geopend. Midden in het centrum van Amsterdam, in hotel Kimpton De Witt aan de Nieuwendijk, kun je nu ook genieten van het shared dining-concept. Julie ging er langs om de sfeer te proeven en vertelt je er alles over.
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Foodies Travel en ontvang de beste hotspots en tips in je mail!
Speciale uitgave: 120x comfortfood met kaas

- Dé lekkerste recepten met kaas in hoofdrol
- Recepten met kaas: van pizza tot quiche
- Van hartig tot zoet, alles met kaas
Ontvang tot wel 44% korting op je Foodies abonnement
- Lekkere recepten met verse seizoensproducten
- Culinaire inspiratie voor elk niveau
- Lees op papier én digitaal via de Foodies-app
Het verhaal achter NENI
Haya Molcho begon in Wenen met catering vanuit haar eigen keuken. Haar zonen hielpen mee en in 2009 opende het eerste NENI-restaurant aan de Naschmarkt in de Oostenrijkse hoofdstad. Zo groeide het uit tot een familiebedrijf met restaurants in verschillende Europese steden. NENI staat dan ook voor de eerste letters van Nuriel, Elior, Nadiv en Ilan, de vier zonen van Haya. Hun manier van tafelen vormt nog altijd de basis van het restaurant: shared dining, zodat iedereen overal wat van kan proeven.
In Amsterdam kennen we NENI al langere tijd van de locatie aan het Stadionplein. Deze vestiging in Amsterdam-Zuid zit in een voormalige autogarage. Het leuke aan deze locatie is de grote open keuken in het midden. Aan de counter kun je dineren met direct zicht op de chefs. Eerder spraken we met chef Boaz van NENI over zijn liefde voor het koken bij NENI. Hij vertelde dat hij bij het samenstellen van de menukaart nooit inlevert op smaak en ingrediënten.
NENI Amsterdam centrum
De nieuwe vestiging zit in hotel Kimpton De Witt, midden in het centrum. Bij binnenkomst ervaar je direct een gezellige sfeer, dankzij de open bar, de warme tinten in het restaurant en de open keuken. Je wordt vriendelijk ontvangen door het personeel en kunt aan de bar, in de lounge, aan de hoge tafels naast de keuken of aan de ronde tafels in het restaurant plaatsnemen.
Met de nieuwe locatie wil NENI buurtbewoners, Amsterdammers uit andere wijken, hotelgasten en internationale bezoekers verwelkomen en iedereen het gevoel geven bij een vertrouwd buurtrestaurant aan te schuiven.


Reistip

Proef Zuid-Korea samen met Bas van Foodies! Ontdek de smaken, gerechten en verhalen achter de Koreaanse keuken tijdens een bijzondere culinaire reis van Busan via Jeonju naar Seoul.
Lees verder na de advertentie
Menukaart NENI Amsterdam centrum
Direct naast de open keuken zitten is natuurlijk altijd een genot: je ziet hoe de chefs te werk gaan en welke heerlijke gerechten er op de pas gezet worden. Op de kaart staan veel verschillende gerechten uit de Oost-Mediterrane keuken, bedoeld om te delen aan tafel. Je kunt gerechten los bestellen of kiezen voor een menu.
Zo staan er bijvoorbeeld hummus met pita, popcornfalafel, tonijncarpaccio en gefrituurde bloemkool op het menu om mee te beginnen. Kijk je naar de grotere gerechten, dan kun je onder andere kiezen voor wagyukebab (mijn favoriet), gegrilde dorade, gemarineerde kipspies, steak en melanzane, met verschillende bijgerechten. Voor de liefhebbers staat er ook een smashburger op de kaart. Als dessert zijn er ook meer dan genoeg heerlijke opties, zoals een chocolademousse met olijfolie, knafeh en een cheesecake.
Kun je niet kiezen? Kies dan voor het Balagan-menu van € 59,- per persoon, waarbij de chef een menu samenstelt met gerechten om te delen met de hele tafel. Je geeft je voorkeuren en eventuele allergieën door en de keuken regelt de rest!
Wil je een driegangenmenu, maar stel je dat liever zelf samen? Kies dan voor Taste of NENI, waarbij je voor € 49,- per persoon een mezze, een hoofdgerecht en een dessert kiest uit een selectie op de kaart.
Bij deze menu’s kun je voor € 25,- per persoon een bijpassend wijnarrangement bestellen.




Lees verder na de advertentie
Eten bij NENI Amsterdam centrum
Je kunt er op verschillende momenten van de dag aanschuiven. Doordeweeks kun je terecht voor de lunch, op zaterdag en zondag voor de brunch en iedere avond voor het diner. Wil je alleen een drankje doen? Dan kun je terecht in het loungegedeelte of aan de bar.
Op de lunch- en brunchkaarten van NENI Centrum vind je onder meer salades, eiergerechten, mezze en brood.


Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Foodies Travel en ontvang de beste hotspots en tips in je mail!
Speciale uitgave: 120x comfortfood met kaas

- Dé lekkerste recepten met kaas in hoofdrol
- Recepten met kaas: van pizza tot quiche
- Van hartig tot zoet, alles met kaas
Ontvang tot wel 44% korting op je Foodies abonnement
- Lekkere recepten met verse seizoensproducten
- Culinaire inspiratie voor elk niveau
- Lees op papier én digitaal via de Foodies-app
Onze tips

Restaurants in Amsterdam-Zuid: de beste hotspots & tips

7x onze favoriete kookboeken over het Midden-Oosten

Chef Boaz van NENI: “Ik tover simpele ingrediënten om tot het lekkerste eten”

Restaurants in Amsterdam: de beste hotspots & tips

De lekkerste Midden-Oosterse smaakmakers: heb jij ze al in huis?

5x smaakvolle recepten vol Midden-Oosterse smaakmakers

6x recepten uit het Midden-Oosten: pure magie

Op pad in Zuid-Korea: van kimchi tot krokante kip

20x de beste wijnbars van Nederland

Julie van den Berg
Altijd in voor een feestje – vooral als er eten én wijn is. Maakt van elk ontbijt een toetje en kan de avond ervoor al niet wachten om het op te eten. Dol op het organiseren van etentjes voor familie en vrienden. Haat koriander.



