
Pluktuin Nijmegen: Gelukkig Groentes
Het stond al een tijdje op mijn verlanglijstje. Zelf groenten oogsten. Hoe tof is het dat je zelf uien en venkel uit de grond trekt, om er vervolgens dezelfde avond nog mee te koken. Gelukkige Groentes zit op fietsafstand van mijn huis. Deze pluktuin in Nijmegen biedt de mogelijkheid om te ‘proef oogsten’. Een maand lang mag je plukken van zonsopkomst tot zonsondergang om te ervaren of het bij je past. Nieuwsgierig geworden? Zaterdag 21 augustus is er een open dag.
Wil je ook iedere week de lekkerste recepten ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief:
Tip

Droom jij van een culinaire reis naar Japan?
Van matcha proeven in de theeregio Suruga tot aan yuzu plukken in de bergen van Kochi én natuurlijk de beste izakaya’s in Tokio, Osaka en Kyoto – deze reis is perfect voor echte foodies.
Door heel Nederland
Is de pluktuin Nijmegen toch iets te ver? Maak je geen zorgen! Door heel Nederland vind je verschillende pluktuinen. Overigens niet alleen voor groenten, ook voor (eetbare) bloemen, fruit en thee. Op pluktuinen.nl vind je gemakkelijk alle pluktuinen bij jou in de buurt.

Vers vanuit de pluktuin in Nijmegen
Eerlijk gezegd; het bevalt prima. Na een rondleiding ga ik zelf aan de slag met plukken. Bij mijn pluktuin in Nijmegen groeien meer dan 50 groenten, 10 soorten kruiden en een aantal eetbare bloemen. Meer dan genoeg keuze dus. Al ben je natuurlijk wel afhankelijk van het seizoen. Het is dus net iets anders weekboodschappen doen. Normaal bedenk ik eerst wat ik wil eten en pas ik daar de boodschappen op aan. Nu is het andersom. Eerst kijken wat er geoogst kan worden, en dan bedenken wat er gekookt wordt. Even schakelen. Als beloning houd ik mezelf voor dat het een stuk duurzamer is om te koken met producten van het seizoen. En dat is natuurlijk ook zo. Bijkomend voordeel: verser krijg je de groenten niet. En dat proef je!
Inspiratie
Om je op weg te helpen verzamelden we in deze onderstaande artikelen verschillende recepten met groenten in de hoofdrol. Zowel zoet als hartig! Ga jij aan de slag met een verse oogst?
Lees ook: Weekendbaksels: 6x bakken met groenten
Lees ook: Go Green! 5x heerlijke gerechten met groene groenten
Lees ook:
Blik naar beneden: wildplukken met Yvette van Boven
Dit is waarom je nú moet beginnen met een moestuin
Zo houd je je basilicumplantje wél lang in leven
Onze tips

Deze Europese stad kleurt elk jaar knalroze door een kom koude soep

Asperges uit Friesland: de smaak van Gaasterland

11x culinaire treinreizen die álle foodies willen maken

Restaurants in Friesland: dit zijn de beste hotspots & tips

Restaurants in Arnhem: dit zijn de beste hotspots & tips

Deze Nederlandse stad is perfect voor een culinaire stedentrip

Dit is de allerbeste ijssalon in Nederland van 2026

23x de beste ijssalons van Nederland

Lunchen in Arnhem: dit zijn onze favoriete plekken

Restaurants in Gouda: dit zijn de beste hotspots & tips

Eten in Nieuw-Zeeland: 9x delicatessen die je niet wil missen

Eten in Spanje: wat je écht moet bestellen als je op vakantie bent

Verrassend dichtbij en een must voor foodies: dit eiland wil je ontdekken

Restaurants in Leeuwarden: de beste hotspots & tips

Dineren op grote hoogte: in deze luchtballon geniet je van een uniek diner

Dit is het beste foodfestival van Europa – en het is dichterbij dan je denkt

Bas Erkens
Redacteur
Eet alles wat los en vast zit. Slaat nooit een maaltijd over. Vindt koude pasta en pizza hét beste ontbijt ter wereld. Kaas is volgens hem het mooiste product ooit. Dipt zijn chips in salsa, maar danst het ook.





