
Ga jij ook zo graag naar de bakker? Of bak je thuis wel eens je eigen brood? Dan is het kookboek van Fort Negen zeker iets voor jou! Leer alles over brood bakken, het fermentatieproces en ontdek de lekkerste bakrecepten.
Lees verder na de advertentie
Mocht je er zelf nog niet mee begonnen zijn, dan ken je vast wel iemand in je omgeving die er fan van is: zelf brood bakken. En dan het liefst zuurdesembrood. Of wat dacht je van kimchi of kombucha? Allemaal recepten waarbij fermenteren een grote rol speelt en tegenwoordig razend populair is. En ook de reden waarom bakkerij Fort Negen dagelijks een meterslange rij voor de deur heeft staan.
Kun je zelf geen bezoekje brengen? Geen nood! Eigenaar Maarten Langeslag heeft nu een kookboek uitgebracht, waarin hij zijn beste baktips en favoriete recepten uit de bakkerij en sandwichbar deelt. Het boek Fort Negen is er voor iedereen die écht van brood houdt.
Benieuwd naar een kleine sneak peek uit het Fort Negen kookboek? Scroll dan door naar beneden en ontdek de eerste recepten!
Groenten op tafel
De bakkerij liep vanaf het moment van openen als een trein, en inmiddels heeft Maarten er samen met zijn team een sandwichbar aan toegevoegd. Hier kunnen klanten een belegd broodje afhalen dat nét vers uit de bakkerij komt. Tegelijkertijd heeft het team nu meer ruimte om te bakken en zich verder te ontwikkelen.
“Op dit moment bereidt de bakkerij speciale broodjes en degen voor de sandwichbar, passend bij de soorten toppings die we willen. De sandwichbar bereidt ook weer producten voor de bakkerij en de patisserie-afdeling, zo groeit er een mooie wisselwerking tussen de secties in het bedrijf. Wat het team bindt is de liefde voor lekker eten hard willen werken in teamverband, met elkaar en voor elkaar.”

Aan de kust en op een plek waar je alles vindt. Van prachtige bossen en meren tot aan een bruisend stadscentrum, gevuld met de beste restaurants.
Blijf bakken
Dit boek is bedoeld voor zowel enthousiaste beginners als ervaren bakkers, en staat boordevol uiteenlopende brood- en bakrecepten. Je leert meer over fermentatie en graanstructuren, kunt je verdiepen in voedselchemie of gewoon beginnen met bakken en stap voor stap je techniek verbeteren.
Start bijvoorbeeld met je eigen desembrood of croissants of duik diep in de patisserie, en ontdek wat jou het meeste plezier geeft. Maarten helpt je met zijn boek op weg en deelt alles wat hij tot nu toe heeft geleerd. “Morgen kan er iets klikken en kan het weer anders zijn. Blijf nieuwsgierig, kijk naar wat er gebeurt, voel en proef. Blijf bakken.”



fotografie: Leila van Rooden
Recepten Fort Negen
Benieuwd hoe je zelf aan de slag kunt gaan zoals de bakkers in Fort Negen? Bekijk dan deze recepten en ga de uitdaging aan!

Sesam-tarwebrood met miso
Altijd al je eigen brood willen bakken? Met dit recept van bakkerij Fort Negen zet je een heerlijk tarwebrood op tafel. Sesam en miso geven het een extra rijke smaak en maken het net even anders dan anders.

Bramentaartjes met amandel
Wil je iedereen verrassen met taartjes die smaken alsof ze rechtstreeks van de bakker komen? Probeer dan dit recept van bakkerij Fort Negen: een heerlijk taartje van bramen en amandel dat gegarandeerd in de smaak valt.

Kersenbrood met cacao
Zin in een leuk bakproject? Dit brood vraagt wat tijd en aandacht, maar dan heb je ook wat! De combinatie van zelfgemaakt brood met kersen en cacao is namelijk onweerstaanbaar lekker.

Broodje geitenkaas
Op zoek naar een lunch die net even anders is dan je dagelijkse brood, salade of wrap? Dit broodje combineert romige geitenkaas met geroosterde witlof en paddenstoel – een verrassend lekkere combinatie die je zeker wil proberen!
Altijd op de hoogte blijven van de nieuwste kookboeken?
Onze tips

Wat is zuurdesem en wat kun je ermee?

Maak je eigen zuurdesem: de zuurdesemstarter

5x bakken met bramen

Van zuurdesem tot rogge: zo bak je zelf het lekkerste brood

Eindelijk: het nieuwe kookboek van de auteur van ‘Zout, vet, zuur, hitte’ is er!

De beste kookboeken van 2025 volgens de Foodies-redactie

Dit is waarom iedereen Pien’s Dinner Club in huis wil hebben

Waarom de aardappel een comeback verdient volgens Jacques Hermus

Simpel én lekker? Dan wil je deze recepten maken

Dit is de reden dat iedereen massaal vlaaien aan het bakken is

Krokant, sappig en cheesy: dit zijn de burgers waar iedereen over praat

Eenvoudig uitsloven met het kookboek F*cking Lecqer (inclusief recepten!)

Julie van den Berg
Altijd in voor een feestje – vooral als er eten én wijn is. Maakt van elk ontbijt een toetje en kan de avond ervoor al niet wachten om het op te eten. Houdt van het organiseren van etentjes voor familie en vrienden. Haat koriander.



