Foodies All day brunch
All day brunch
Cover all day brunch
sfeervolle inrichting van een restaurant

Dit zijn de meest legendarische restaurants ter wereld

Profielfoto van BasBas Erkens

TasteAtlas maakt elk jaar een lijst met de honderd meest legendarische restaurants ter wereld. Benieuwd naar de grote winnaars en of er ook Nederlandse restaurants tussen staan? Wij doken in de lijst en delen de ultieme top tien van iconische restaurants.

Lees verder na de advertentie

Legendarische restaurants

Op TasteAtlas vind je een uitgebreide online reisgids, ze noemen zichzelf ook wel de wereldatlas van traditionele gerechten, lokale ingrediënten en authentieke restaurants. Elk jaar delen ze diverse awards uit en maken ze lijstjes met de beste producten, regio's en steden. Zo publiceerden ze onlangs een lijst met de honderd meest legendarische restaurants ter wereld.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Foodies Travel en ontvang de beste hotspots en tips in je mail!

Ontvang de leukste tips, restaurants, verhalen en speciale aanbiedingen.

Lees verder na de advertentie

Meest legendarische restaurant volgens TasteAtlas

Wat TasteAtlas betreft boeken we allemaal een stedentrip naar Wenen, hier vind je namelijk het meest legendarische restaurant ter wereld: Figlmüller.

Wie naar Wenen gaat kan er niet wegkomen zonder schnitzel te eten, en dit restaurant is misschien wel de heimat van de schnitzel. Johann Figlmüller startte het restaurant in Wenen in 1905 en heeft sindsdien de Wiener Schnitzel geperfectioneerd: flinterdun, in de pan en luchtig en knapperig gebakken, en gepaneerd met de kruimels van speciaal voor het restaurant gebakken kaiserbroodjes.

Maak niet de fout de kalfsschnitzel te bestellen, want het origineel van Johann is van varkensvlees. Naast de schnitzel der schnitzels staat er overigens ook een veganistische versie op de kaart. De vorm daarvan lijkt in niets op het origineel, maar de smaak is verrassend goed.

Ben je van het vlees, kies dan het origineel, maar eet je vegetarisch, blijf dan vooral niet weg bij Figlmüller, want dichterbij dan dit kom je nooit. Nog twee sidenotes. Eén: skip de friet en ga voor de lauwwarme aardappelsalade, die is top. En twee: denk niet aan bier: Wenen is de stad van de wijngaarden. Figlmüller schenkt een geweldige frisse en jonge grüner veltliner.

Lees verder na de advertentie

Pizzeria op de tweede plek

Op de tweede plek vinden we L'Antica Pizzeria da Michele in Napels, één van de meest legendarische pizzeria's ter wereld. Deze pizzeria bestaat al sinds 1870 en staat zelfs met een vermelding in de Michelingids. Het maken van echte Napolitaanse pizza hebben ze hier dan ook tot een kunst verheven.

Voor de deur staat haast altijd wel een wachtrij, maar het is de moeite meer dan waard. Je kunt binnen plaatsnemen aan een van de tafeltjes, terwijl je uitkijkt op een prachtige pizzaoven, waar ervaren pizzaiolo's de mooiste - en lekkerste - pizza's in bakken. Is er binnen geen plek? Haal dan een pizza af, en eet 'm op het pleintje voor de deur op.

Nu vind je tegenwoordig ook een aantal locaties buiten Italië (waaronder eentje in Amsterdam), maar eerlijk gezegd halen deze het in de verste verte niet bij de allereerste vestiging in Napels.

Lees verder na de advertentie

Top 10 van restaurants

Benieuwd naar de overige restaurants? Dit is de gehele top 10 van de meest legendarische restaurants ter wereld:

  1. Figlmüller in Wenen
  2. L'Antica Pizzeria da Michele in Napels
  3. Hofbräuhaus in München
  4. Gino e Toto Sorbillo in Napels
  5. Paragon Restaurant in Kozhikode
  6. Café de Tacuba in Mexico-City
  7. Peter Cat in Calcutta
  8. Katz's Delicatessen in New York
  9. Karne Garibaldi Santa Tere in Guadalajara
  10. El Pimpi in Malaga
gedekte tafel in een restaurant

Lees verder na de advertentie

Populaire steden

Helaas staan er geen Nederlandse restaurants in de ultieme top 100 van TasteAtlas, maar er is genoeg in de buurt te vinden. Zo vind je aardig wat restaurants in de lijst die in Europese steden zijn gevestigd.

Italiaanse steden zoals Bologna, Napels en Milaan komen meermaals terug in de lijst, maar ook restaurants in Parijs, Valencia, Praag en zelfs Brussel staan ertussen. Kortom, genoeg restaurants te ontdekken!

Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Foodies Travel en ontvang de beste hotspots en tips in je mail!

Ontvang de leukste tips, restaurants, verhalen en speciale aanbiedingen.
Profielfoto van

Bas Erkens

Redacteur

Eet alles wat los en vast zit. Slaat nooit een maaltijd over. Vindt koude pasta en pizza hét beste ontbijt ter wereld. Kaas is volgens hem het mooiste product ooit. Dipt zijn chips in salsa, maar danst het ook.

Restaurants in Parijs: Bas Erkens bij The Butcher of Paris

De beste tips en inspiratie in je mail:

Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Foodies Travel en ontvang de beste hotspots en tips in je mail!

Ontvang de leukste tips, restaurants, verhalen en speciale aanbiedingen.