
Cordon bleu met Gorgonzola
Lees verder na de advertentie
De cordon bleu is een klassiek Frans gerecht bestaande uit gepaneerde koteletten gevuld met ham en kaas. Vaak wordt Emmentaler of Gruyère gebruikt maar je maakt het traditionele gerecht nóg lekkerder en specialer met een plak parmaham en een stuk pittige Gorgonzola. Wil jij de klassieker een twist geven? Gebruik dan bij voorkeur Gorgonzola Piccante. Dit is de harde variant van de bekende kaas en smaakt (zoals de naam al doet vermoeden) wat pikanter en pittiger dan de zachtere variant Gorgonzola Dulce. Tegenwoordig vind je beide varianten gewoon bij de supermarkt. Heeft jouw winkel een beperkt assortiment? Ga dan eens langs bij een kaaswinkel en laat je verrassen door de romige smaak.
Wil je ook iedere week de lekkerste recepten & tips ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief:

Deze regio is je nieuwe favoriet voor een culinaire stedentrip
Aan de kust en op een plek waar je alles vindt. Van prachtige bossen en meren tot aan een bruisend stadscentrum, gevuld met de beste restaurants.
Cordon bleu gevuld met Gorgonzola en parmaham
Thuis cordon bleu met Gorgonzola maken is een leuk weekendproject. De koteletten moeten namelijk geruime tijd in de koelkast rusten voordat je ze kan bakken in de pan. Dat geeft niet want zo kun in de tussentijd jezelf trakteren op een lekkere borrelplank met de overgebleven Gorgonzola. Maar snoep niet te veel, je wil natuurlijk wel een plekje overhouden voor het spektakelstuk van de avond!
> naar het recept: cordon bleu gevuld met Gorgonzola en parmaham
Gorgonzola
Gorgonzola is een blauwschimmelkaas van volle koemelk uit het noorden van Italië. De romige kaas smaakt licht pikant en kruidig dankzij de blauwaders. Deze karakteristieke kaas wordt al eeuwen vervaardigd en heeft een unieke AOP certificatie. Koop je een stuk Gorgonzola? Let dan altijd op het geelrode logo, zo weet je zeker dat je échte Gorgonzola koopt.


Lees ook:
Wat is Gorgonzola en wat kun je ermee?
Klassiekers uit de bistro: 5x Franse recepten
Deze producten wil je op vakantie meenemen uit de Italiaanse supermarkt
Onze tips

Zelf stoofperen maken: ouderwets lekker recept

Gourmettips voor een gezellige avond

Wat eet je bij kaasfondue? Dit zijn de lekkerste dips

Zó bak je de brownie van je dromen

Dit zijn de lekkerste wijnen voor kerst

Sunday roast: 7x braadstukken uit de oven

5x bakken met amandelspijs

Taarten met speculaas: 5x de lekkerste recepten

Marieke Slettenhaar
Redacteur
Eet het liefst hartig en zoet door elkaar. Heeft geen bezwaar tegen eten in bed zolang het poffertjes zijn. Gruwelt van gekookte eieren maar bestelt altijd een avocadotoast met gepocheerd eitje. Geen smaakcombinatie is haar te gek.




