Abonneren
Foodies kerst
De unieke editie van 2025
Cover van
crispy garnalencocktail

Lekkere én makkelijke kerstrecepten uit de airfryer

In samenwerking met Nestlé
Profielfoto van
YvonneYvonne Doorten

Iedere kerst weer dezelfde vraag: wat ga je koken? Nestlé biedt lekkere, makkelijke én gevarieerde opties voor de airfryer, van vlees of vis tot vega. Wat dacht je van een crispy garnalencocktail of een smeuïge pasta-ovenschotel? Met deze recepten hoef jij dit jaar niet te stressen over het eten!

Lees verder na de advertentie

Onmisbaar deze kerst: de airfryer

In de laatste weken van 2025 blikken we massaal terug op het afgelopen jaar. En als we alvast één voorzichtige conclusie mogen trekken, dan is het wel dat de airfryer zijn intrede heeft genomen in een heleboel huishoudens. Volgens onderzoeken heeft inmiddels 33 procent van de huishoudens wereldwijd zelfs een airfryer in huis. En dat is niet voor niks: we willen gemak én variatie in de keuken. En dat willen we natuurlijk ook met kerst!

Wekelijks de laatste foodtrends en de lekkerste recepten ontvangen?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief:
Ontvang elke week de lekkerste recepten, handige kooktips en speciale aanbiedingen.

Lees verder na de advertentie

De juiste structuur

Van geroosterde kip tot traybakes met groenten of een pasta-ovenschotel: er wordt van alles gemaakt in de airfryer. Eén ding weten we na al dat koken in de airfryer zeker: een goed gerecht valt of staat met de juiste smaken en texturen. Een goed begin is het kiezen van de juiste producten die zowel knapperig van buiten worden als mals van binnen blijven.

Bij Nestlé sprongen ze in op de airfryer-trend. Zo vernieuwde Garden Gourmet hun recepturen. De producten van Garden Gourmet, zoals de ‘classic balls’, zijn zo gemaakt dat ze perfect uit de airfryer komen. Onze chef bakte de balletjes in de airfryer en voegde ze op het laatste moment toe een ovenschotel. Zo blijven ze mooi stevig van structuur!

Lees verder na de advertentie

Ovenschotel met balletjes, pasta en rozemarijn

Ovenschotel met balletjes, pasta en rozemarijn

Een ovenschotel met een laagje van gesmolten kaas; dat doet het goed bij iedereen! Deze schotel krijgt dankzij de rozemarijn een warme, winterse smaak.

 

Naar het recept

Smaak met specerijen

Lees verder na de advertentie

Naast het kiezen van de juiste producten, is stap twee natuurlijk het toevoegen van smaak. Hoe zorg je ervoor dat je gerecht zijn smaak niet verliest in de airfryer? En dat je gerecht goed op smaak is? Niet te zout, niet te zoet, niet te pittig en ook niet te flauw.

Daar bedachten ze iets op bij MAGGI™. Zij ontwikkelden een lijn met kruidenmixen speciaal voor de airfryer: de Air Fryer Crispy Chicken Tex Mex, Air Fryer Mexican Style Fajita’,s en Air Fryer Street Style taco’s. De namen zeggen het al: deze kruidenmixen zijn perfect voor gegrilde kip, fajita’s of taco’s, maar je kunt ze gebruiken voor zoveel meer leuke gerechten.

Onze chef ging aan de slag met de Air Fryer Crispy Chicken kruidenmix en gebruikte deze niet voor kip, maar voor een heerlijke crispy garnalencocktail. Je maakt de kruidenmix aan met een beetje olie en meng dit met de garnalen. Dankzij de hitte van de airfryer én de specerijen worden de garnalen heerlijk krokant van buiten. De binnenkant blijft mals, precies zoals je wilt bij de bereiding van garnalen.

Vier cocktailglazen met avocado, ijsbergsla, texmex crispy garnalen en een sausje

Crispy Tex-Mex garnalencocktail met avocado

De klassieke garnalencocktail zoals je ‘m gewend bent, maar dan met een twist. Met deze kruidenmix krijg je supersmakelijke én krokante garnalen.

Naar het recept

Kerstinspiratie uit de airfryer

Met de feestdagen voor de deur, wordt het tijd om over je kerstgerechten na te gaan denken. Ga je voor klassiek met een garnalencocktail en avocado of ga je voor iets wat íédereen lust: een romige pasta-ovenschotel? Eén ding is in ieder geval zeker: met de opties van Nestlé voor de airfryer wordt het een heerlijk en gevarieerd kerstdiner!

Onze tips

Profielfoto van

Yvonne Doorten

Hoofdredacteur

Wil graag vegetarisch eten, maar vindt bacon te onmisbaar in haar leven. Snijdt groentes stiekem het liefst met een aardappelschilmesje (lekker bot, lekker veilig). Eet elke dag mayonaise (alleen Zaanse!) en elke dag chips en combineert die twee ook graag. Sport overigens ook dapper.

Cover voor

Inspiratie in je mailbox

Wist je dat we wekelijks een nieuwsbrief versturen met de lekkerste recepten, handige kooktips en speciale aanbiedingen? Schrijf je nu in!