
Water van gekookte eieren
Lekker bij de zondagse brunch, in combinatie met smashed avocado of op een bagel: een gekookt eitje kan eigenlijk altijd wel. Gooi jij na afloop ook altijd het water weer weg? Doe dat niet meer! Lees snel verder waarom je nooit meer het water van gekookte eieren zou moeten weggooien.
Wil je iedere week de handigste tips ontvangen? Schrijf je in voor onze nieuwsbrief:
Tip

Moderne, strakke ruimtebesparende keukenapparaten die passen in elke keuken!
WMF Kitchenminis, compact en optimale prestatie. Met de code FOODIES15 krijg je nu 15% korting op het assortiment.
Hoe het water van gekookte eieren je planten redt
Het zit namelijk zo: eierschalen bevatten een flinke hoeveelheid calcium. Zodra je eieren kookt, komt dit ook in het water terecht. En laat dat nou net supergoed zijn voor… je planten! Nee, waarschijnlijk haalt het je basilicumplant niet terug uit de dood, maar als het even iets minder goed gaat met je groene vriend kan het water van gekookte eieren je planten wel degelijk een flinke boost geven. Ze zijn er gek op omdat het calcium in het water ervoor zorgt dat de pH-waarde van de potgrond op het juiste niveau blijft. Als de pH-waarde op het juiste niveau is, kan je plant alle voedingsstoffen uit de aarde opnemen. Handig voor als je – net als ik – zelfs zogenaamde onsterfelijke exemplaren vroegtijdig om zeep helpt.
Zo werkt het
Gooi het water van gekookte eieren dus niet weg, maar laat het even afkoelen en gooi het daarna bij je plantjes. Bijkomend voordeel: je verspilt minder water en bent dus nog hartstikke milieuvriendelijk bezig ook! Heb je nu net het water weggegooid voor je deze lifehack las? Je kunt ook de eierschalen in de aarde leggen. Je planten zullen je belonen met een betere conditie dan ooit. Probeer maar eens! Je zult verstelt staan hoe goed je planten voortaan bloeien.
Lees ook: Zo houd je je basilicumplantje wél lang in leven

Onze tips

Buffelmozzarella of mozzarella van koemelk: wat is het verschil?

Pompoen snijden: zo doe je dat makkelijk en veilig

Wat is maple syrup en wat kun je ermee?

Mals stoofvlees maken: de lekkerste recepten en tips

Witlof koken: dat doe je zo

Poffertjes bakken als een pro? Zo doe je dat

Zomergroenten: dit zijn de lekkerste soorten van het seizoen

Dit is waarom je zelf BBQ-saus wilt maken

Rode bieten koken: zo doe je dat

Aha! Dit is het verschil tussen gele, groene en rode paprika’s

Zelf guacamole maken: zo doe je dat

Van spanakopita tot kruidige Griekse gerechten: deze wijn past er verrassend goed bij

Zelf appelmoes maken: zo doe je dat

Spaanse sangria maken: tips & recepten

Dit is de beste manier om perziken te bewaren

Bavette op de BBQ bereiden: zo doe je dat

Roxanne
Vindt de supermarkt de vervelendste plek op aarde. Kan geen recept maken zonder er haar eigen draai aan te geven – wat vaak resulteert in een totaal ander gerecht. Vindt een curry altijd een goed idee en gaat zo vaak mogelijk naar Kroatië voor cevapcici. Was webredacteur van 2019 tot 2021.



