Abonneren
Foodies 09/2026
Cover van
Johma-smaaktest

Johma liet honderden mensen vijf nieuwe salades proeven: deze smaak won de test

Welke nieuwe Johma-salade moet volgend jaar in de supermarkt liggen? Honderden bezoekers mochten vijf gloednieuwe smaken proeven en kozen uiteindelijk één duidelijke favoriet.

Lees verder na de advertentie

Tijdens Johma’s Grote Smaaktest in Losser konden bezoekers vijf nieuwe salades proberen: kaas-augurk, ham-piccalilly, grilworst, cheeseburger en kip-chipotle. Honderden mensen proefden, vergeleken en stemden op hun favoriet. Ben je zelf gek op dit soort klassiekers? Bekijk dan ook hoe je een klassieke huzarensalade, tonijnsalade of aardappelsalade of doe inspiratie op met deze soorten broodbeleg.

Na het tellen van de stemmen kwam de kip-chipotle salade als winnaar uit de bus. De nieuwe smaak ligt naar verwachting vanaf volgend jaar in de Nederlandse supermarkten. Volgens Johma past de jaarlijkse smaaktest bij de Twentse roots van het merk en de ambitie om consumenten zelf mee te laten bepalen welke smaken het assortiment halen.

Altijd op de hoogte blijven van de het laatste culi-nieuws?

Elke zondag gratis in je inbox!
Ontvang elke week de lekkerste recepten, handige kooktips en speciale aanbiedingen.

Het laatste culi-nieuws van deze week:

Spiesjes met gemarineerde courgette en mozzarella

Terug in het ritme

De scholen zijn weer begonnen, iedereen gaat weer back to work én dus back to routine. ALDI deelt daarom samen met Chickslovefood handige lifehacks om je ochtenden makkelijker en sneller door te komen. Extra pluspunt: ook je snackgame en lunch worden er een stuk lekkerder op. Van voedzame (fruit)snacks en diepvriesgroenten tot makkelijke maaltijden en bewaartips, met deze hacks zit jij zo weer in het ritme!

Preview van de pop up store No Waste Army

No Waste Army opent ‘Kromste Supermarkt’ op Utrecht Centraal

In Nederland wordt jaarlijks ongeveer een vijfde van al het voedsel verspild: zo’n 1,6 miljard kilo. Dat komt neer op een file van vrachtwagens vol voedsel van Utrecht tot Barcelona. Om dit tegen te gaan openen No Waste Army en NS Stations tijdens de Verspillingsvrije Week (7 t/m 13 september) De Kromste Supermarkt Van Nederland op Utrecht Centraal. De pop-up supermarkt verkoopt groenten en fruit die vanwege hun uiterlijk normaal buiten het reguliere schap vallen. Met een digitale teller op de winkel die bij iedere aankoop aftelt van 100.000 kilo naar nul, roepen de organisaties Nederland op om samen al deze kilo’s van de afvalberg te redden.

Tip

Gebruik de WMF Boston bestekset voor een mooie tafelsetting.
Gebruik de WMF Boston bestekset voor een mooie tafelsetting.

Met de code FOODIES15 krijg je nu 15% korting op alle varianten.

Koffie en thee We Wonder Leaves®

Hebzuchtvrije koffie en thee: nu in de supermarkt

In 80 procent van de koffieproducerende landen verdienen boeren geen leefbaar inkomen. Bij theeboeren is het al niet veel beter. Het was reden voor Ferry om het merk We Wonder Beans en We Wonder Leaves op te richten. Koffie- en theeproducten zonder belachelijke winsten over de rug van arme boeren. En vanaf deze week liggen de hebzuchtvrije theezakjes in het schap bij Albert Heijn. Van Calming Moringa thee (gemaakt van een boom die ook wel de Wonder Tree wordt genoemd), die naar kamille, patchouli en pittige peper smaakt, tot een aardse Back to the Roots met kurkuma, gember en kardemon.

Profielfoto van

Julie van den Berg

Altijd in voor een feestje – vooral als er eten én wijn is. Maakt van elk ontbijt een toetje en kan de avond ervoor al niet wachten om het op te eten. Houdt van het organiseren van etentjes voor familie en vrienden. Haat koriander.

Cover voor

Inspiratie in je mailbox

Wist je dat we wekelijks een nieuwsbrief versturen met de lekkerste recepten, handige kooktips en speciale aanbiedingen? Schrijf je nu in!