
Eten als medicijn – Hart
Janneke Vreugdenhil, die je misschien wel kent van haar boeken Solo food en We <3 groente of colums in het NRC, is geboren in een familie waarin veel hart- en vaatziekten voorkwamen. Mede daarom is zich al haar hele volwassen leven bewust van de invloed die voeding kan hebben op de gezondheid van je hart. Echter viel het haar op dat, ondanks de vele aandacht die er tegenwoordig is voor gezond eten, er maar weinig artsen zijn die daar daadwerkelijk iets mee doen.
Natuurlijk zijn er uitzonderingen. Cardioloog Janneke Wittekoek, pleit al jaren voor gezonde voeding en houdt niet alleen van gezond, maar ook vooral van erg lekker. Samen schreven beide Jannekes daarom het boek Eten als medicijn – Hart. Een interessant boek met enerzijds uitleg over de werking van het hart, leefstijl gerelateerde hart- en vaatziekten, risicofactoren, voedingsadvies en veelvoorkomende vragen in de spreekkamer, en anderzijds heerlijke recepten op basis van ingrediënten die goed zijn voor het hart.
Tip!

Elke maand nieuwe recepten en inspiratie met seizoensproducten ontvangen?
Ontvang tijdelijk tot 48% korting op een Foodies abonnement
Zoals dokter Janneke op p. 34 schrijft: “Gevarieerd eten en genieten zijn allebei even belangrijk”. En omdat we het daar alleen maar mee eens kunnen zijn, zijn ook wij groot van fan dit boek.

Wil je ook iedere week de lekkerste recepten & tips ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief:
Recepten uit Eten als medicijn – Hart
Benieuwd geworden naar het boek? Dat begrijpen we! Hieronder delen we onze favoriete recepten uit “Eten als medicijn – Hart”.
Salade van lof, sinaasappel, pimentón-amandelen en geitenkaas
Janneke: “Ken je die witlofsalade met mandarijntjes van vroeger nog? Deze salade zou je de volwassen versie daarvan kunnen noemen.”
> naar het recept: salade van lof, sinaasappel, pimentón-amandelen en geitenkaas
Tajine van zoete aardappel, venkel en olijven
Janneke: “In dit recept stoven we zoete aardappel, venkel en zwarte olijven in een frispittige bouillon van sinaasappel- en citroensap en harissa. Je hoeft het gerecht niet in een echte tajine te maken want het kan ook in een gietijzeren stoofpan, maar zo’n aardewerken schaal staat natuurlijk wel mooi op tafel.”
> naar het recept: tajine van zoete aardappel, venkel en olijven
Sinaasappel-amandeltaart met oranjebloesem
Janneke: “Taarten op basis van gekookte en gepureerde sinaasappel en amandelen kom je veel tegen in mediterrane landen. Ik ben er dol op; ze zijn altijd zo lekker smeuïg en sinaasappel is natuurlijk gewoon een geweldige smaakmaker.”
> naar het recept: sinaasappel-amandeltaart met oranjebloesem
Lees ook:
Foodies boekenclub “Plantkracht”
Wat is kurkuma en wat kun je ermee?
Wat is chiazaad en wat kun je ermee?
Onze tips

Padella is hét boek voor jouw nieuwe pasta recepten

De beste kookboeken van 2025 volgens de Foodies-redactie

Dit zijn de beste kerst kookboeken vol inspiratie

Tobias Camman bewijst: ook een foodsnob kan van fastfood houden

Fan van wild? Dan wil je dit nieuwe kookboek zeker hebben (inclusief recepten)

Dit is waarom iedereen Pien’s Dinner Club in huis wil hebben (inclusief recepten!)

Deze allesomvattende bijbel voor patisserie wil je hebben (inclusief recepten!)

Eindelijk: het nieuwe kookboek van de auteur van ‘Zout, vet, zuur, hitte’ is er!

Waarom de aardappel een comeback verdient volgens Jacques Hermus

Simpel én lekker? Dan wil je deze recepten maken

Dit is de reden dat iedereen massaal vlaaien aan het bakken is

Krokant, sappig en cheesy: dit zijn de burgers waar iedereen over praat

Eenvoudig uitsloven met het kookboek F*cking Lecqer (inclusief recepten!)

Eva Koper verklapt: dit is waarom zelfs een pistachecroissant gezond kan zijn

Kun je alles maken in de airfryer? Deze recepten bewijzen het

Het kookboek van Ottolenghi’s topchef is nú uit en iedereen is laaiend enthousiast

Anne Mebelder
Redacteur
Kan niet zonder koffie. Eet elke dag chocola. Lepelt in no time een pot pindakaas leeg. Is dol op croissants (ongeacht het tijdstip), moules frites en al het andere uit de Franse keuken. Ontbijt met taart. Loopt hard om meer te kunnen eten, of was het andersom?






