
Zelf ketchup maken
Lees verder na de advertentie
Het liefst hebben we altijd ketchup in huis. Bij de frietjes, bij de BBQ of in een salade, het smaakt haast overal lekker bij. Soms doen we zelfs een beetje in de pastasaus. De meeste mensen kopen de tubes of flessen met saus standaard in de supermarkt, maar wist je dat zelf ketchup maken helemaal niet moeilijk is? Daarnaast is het ook nog eens erg lekker! Eerder deelden we al het recept van Christian Weij om gefermenteerde ketchup te maken, vandaag is het tijd voor een wat simpeler en sneller recept.
Wil je ook iedere week de lekkerste recepten & tips ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief:
Tip!

Elke maand nieuwe recepten en inspiratie met seizoensproducten ontvangen?
Neem een abonnement op Foodies Magazine al vanaf 17,50
Recept voor zelf ketchup te maken
- Pel en snipper 1 grote ui en 3 teentjes knoflook. Snijd 3 stengels bleekselderij in stukjes. Schil en rasp een stukje gember ter grootte van een knikker. Hak 1 rood pepertje en 1 rode paprika fijn.
- Fruit dit alles circa 4 minuten in een flinke scheut olijfolie. Voeg nu 2 el tomatenpuree, 500 g gepelde tomaten uit blik, 4-5 el azijn en 7-8 el bruine suiker toe. Breng het geheel aan de kook en laat ca. 10 minuten rustig inkoken.
- Pureer de ketchup met een staafmixer en druk hem door een fijne zeef. Mocht je de saus nu nog te dun vinden, kun je hem nog wat verder in laten koken. Breng de ketchup op smaak met zout. Bewaar de ketchup in een gesteriliseerde pot in de koelkast, deze is enkele weken houdbaar.
Tips voor variatie
Om de ketchup nog meer ‘eigen’ te maken, kun je experimenteren met kruiden en specerijen. Een paar tips: oregano, venkelzaad, steranijs of curry. Ook verschillende soorten azijn geven lekkere variaties. Probeer bijvoorbeeld eens rodewijnazijn.
Lees ook:
Onze tips

Chocolade tempereren: zo doe je dit stap voor stap

Kan aluminiumfolie veilig in de oven? Zo doe je dat

Dit zijn de lekkerste lokale seizoensgroenten in februari

Moet je een airfryer voorverwarmen: dit is de beste manier

Mals stoofvlees maken: de lekkerste recepten en tips

Dumplings maken: dat doe je zo

Aluminiumfolie in de airfryer: kan dit?

Met deze recepten maak je restjes jam makkelijk op!

Keukenhack: zo kun je hard ijs makkelijk scheppen

Aangekoekte airfryer schoonmaken: zo doe je dat

Wat is het verschil tussen snert en erwtensoep?

Bakpapier in de airfryer: kan dat?

Clubsandwich maken: zo doe je dat!

Lifehack: zo maak je harde boter snel smeerbaar

Ingemaakte rode ui: zo maak je de snelle smaakbom

Chocolade smelten: deze 4 manieren werken het best
Willem van Santen
Chef & fotograaf
Heeft geen grote bezwaren tegen ananas op pizza. Heeft wel grote bezwaren tegen kiwi en papaja. Als kok is hij klassiek Frans opgeleid, maar nu ontdekt hij al jaren recepten van over de hele wereld bij foodies magazine.